Karolina Łukaszewicz
mgr dietetyki

tel. 790-600-767

 • Umów się już dzisiaj na konsultację!

  Umów się już dzisiaj na konsultację!

  Chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale jeszcze wciąż szukasz sposobu? Umów się na konsultację dietetyczną! DietSolution to indywidualne podejście do pacjenta! 

  Zobacz!

 • Dieta w chorobach cywilizacyjnch

  Dieta w chorobach cywilizacyjnch

  I nie tylko... Cierpisz na cukrzycę? Chorobę układu sercowo-naczyniowego, nerek, wątroby, tarczycy czy układu pokarmowego? Umów się na wizytę i dowiedz się jak powinieneś się odżywiać

  Zobacz!

 • Facebook

  Facebook

  Zapraszam do polubienia DietSolution na Facebook'u!

Efektywna dieta

"Na jakiej jesteś diecie?" 
"Jak najszybciej schudnąć?"
"Jaka dieta jest dla mnie najlepsza?"
"To co ja mam w końcu jeść?!"

Brzmi znajomo?  Chyba każdy już zna osobę, która sięgała porady dotyczącej żywienia czy sposobu odżywiania. Najczęściej osoby sięgają porad zamieszczonych w internecie, na stronach czy portalach, które często nie są rzetelne lub ich zawartość jest nieznanego pochodzenia.

Dietetyka jest dziedziną nauki medycznej, zajmującej się żywieniem człowieka zdrowego i chorego. 
Jeżeli chcesz dbać o swoje zdrowie, pamietaj, żeby sięgać porad, które pochodzą z rzetelnego żródła lub od zaufanej i wykwalifikowanej osoby. Dietetyka często mylona jest z techonologią żywienia. Jest dziedziną o wiele szerszą. Obejmuje również elementy medycyny, farmakologii, chemii żywności, biochemii, fizjologii, mikrobiologii, psychodietetyki czy bromatologii. Dobranie odpowiedniego żywienia dla danej osoby to nie lada wyzwanie. Pacjenci często nie są tego świadomi, więc sięgają chętnie po "gotowe diety cud", które obiecują szybko osiągnięcie porządanych efektów... Efekt jest, ale niestety na chwile.  Często można spotkać skrajne opinie czy zalecenia dotyczące sposobu żywienia. Należy wziąć pod uwagę, że każdy z nas jest inny i każdy będzie miał inne potrzeby, dlatego dieta powinna być spersonalizowana!!

Dietetyk to osoba, która ma za zadanie poznać swojego pacjenta od tych dobrych jak i tych słabych stron. Kluczem do sukcesu jest Twoja motywacja, sumienność i szczerość w rozmowie z dietetykiem. Jako cel warto sobie postawić nie zrzucenie zbędnych kilogramów, ale zmianę na lepsze. Pozwól żeby Twoja nowa, zdrowa dieta stała się nieodłącznym elementem Twojego życia i dawała Ci dużo radości. Nowe i zdrowe potrawy powinny się opierać na produktach, które lubisz i będziesz z chęcią spożywał !

Jaka jest więc efektywna dieta? Ta, która spowoduje, że nie będziesz się głodził. Właściwie dobrana dieta jest spersonalizowana, ułożona przez wykwalifikowaną osobę i taka, która uwzględnia Twój stan zdrowia i preferencję. Szybka utrata masy ciała na dietach głodowych jest spowodowana utratą wody, a nie tkanki tłuszczowej. Utrata tkanki tłuszczowej to proces o wiele dłuższy i bardziej pracochłonny niż powstrzymanie się od jedzenia. Dietetyk powinien uświadomić pacjenta, że skuteczna dieta to ta, która może nam służyć przez całe życie.